Att en vinöppnare från Pulltex är ett gediget hantverk är något som Jens Dolk fick känna på när han fick möjligheten att tillverka sin egna vinöppnare på plats hos Pulltex i Barcelona.
Jens som, är en av Sveriges mest folkkära sommelierer och krögare, fick prova ett gäng gånger innan alla delar satt som de skulle och tills den kvalitetsansvarige på plats godkände hans arbete.
Slutligen kunde Jens stolt visa upp sin egentillverkade Pulltex vinöppnare X-tens som är märkt med ”Assembled in Pulltex by Jens Dolk. Jens har förvisso en imponerande Pulltexsamling sedan innan men den här kommer garanterat sticka ut och bli flitigt använd framöver.
Det verkar som du använder en gammal webbläsare, vänligen uppdatera till en nyare version för att få optimal upplevelse av vår webbsajt. Vi rekommenderar webbläsaren Google Chrome.
Ladda ner Google Chrome